NE OLDUK DEĞİL… NE OLACAĞIZ DİYORUZ…

 

Polimer-plastik ürün laboratuvarlarının, toz boya üretimi yapan firmaların aranan çözüm ortağı olduk, gururluyuz ve büyümeye devam ediyoruz.

 

Firmamız “KÖK BİR İthalat İhracat”; farklı sektörlerin üretim makineleri ile makine yedek parçaları ve laboratuvar-kalite kontrol test-analiz cihazı ihtiyaçlarını tedarik etmek maksadıyla, İstanbul’da 2013 yılında kuruldu.

 

Sadece ürün tedarik etmekle başladığımız faaliyetlerimizi, polimer, kauçuk vb. ham maddeler ile çalışan ARGE laboratuvarları üzerinde yoğunlaştırıp, tedarik faaliyetlerimize imalatı da ekledik.

 

Özel firmalardan kamu kurumlarına ve üniversitelere kadar uzanan geniş bir perspektifteki hem laboratuvarlarda hem de sanayide kullanılan her tür plastik/polimer üretim makinelerinin kullanım ömrüne bağlı olarak aşınan, değişmesi gereken parçalarının imalatı ile plastik/polimer laboratuvarlarındaki “yeni ürün geliştirme” makinelerinin komple imali ve kalite kontrol test-analiz cihazları konularında uzmanlaştık.

 

Faaliyetlerimizi sektördeki ihtiyaçları değerlendirmek suretiyle genişleterek, polimer ham madde ile toz boya üretimi yapan fabrikaların (değirmen) öğütme makinelerinin kullanım ömrüne bağlı olarak aşınan kırma/parçalama maksatlı çekiç vb. parçalarını da imal etmeye başladık ve müşterilerimizden bu konuda çok önemli, değerli ve motive edici geri dönüşler aldık.  

 

Bugün itibarıyla sektörde aranan, tavsiye ve tercih edilen çözüm ortağı bir firma konumuna geldik. Bu kapsamda müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda hem firmalarımızın hem de ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmaya başladık. 

 

Ürünlerimizin kodlarında yer alan RTX kısaltması, adımızın İngilizce'sinden “ROOTEX” esinlenilmiş olup, %100 yerli bir firmayız ve yukarıda belirtilen çalışma şekil ve disiplinimizin bir sonucudur ki, kısa geçmişimize karşın gurur duyulacak referanslara sahibiz. Kısa tarihçemize eklediğimiz ve internet sitemizin "referanslarsayfasında listelediğimiz firmalar incelendiğinde görülecek ve anlaşılacaktır ki, ülkemizin hem sanayi hem de eğitim-araştırmada, önemli ve iyi tanınan markalarının çözüm ortağı olma gururunu yaşarken, bugün itibarıyla “%100 müşteri memnuniyeti” hedefine ulaşmış durumdayız.

 

Dolayısıyla sürekli gelişimin gereği ve hem ulaştığımız seviye hem gelişen ticari imkanlar hem de mevcut ekonomik şartların doğal bir sonucu olarak hedeflerimizi tekrar güncelledik.

 

Önümüzdeki dönemde yeni hedefimiz firmamız KÖK BİR’i ihracat platformuna taşıyarak, uzmanlaştığımız alanlarda hedef pazarlardaki yabancı firma ve kurumların, öncelikle kullanım ömürlü yedek parça ihtiyaçlarına cevap vermek ve talep olduğu takdirde komple makine imalatlarını da yapmaktır.

 

“KÖK BİR”i başlangıçta komşu ülkelerde olmak üzere müteakiben bölgemizde ve küresel çapta aranan ve tercih edilen bir marka haline getirmek uzun vadeli hedefimizdir.

 

Firmamıza duyulan güveni ve sonuç olarak başarımızı ülkemiz sınırları içinde ispatlamış olmanın yanı sıra, sektörde aranan, görüş ve önerilerine baş vurulan ve tercih edilen bir firma olmanın haklı gururu yaşamaktayız ve bu konumumuzu uluslararası platforma taşımaya kararlıyız.

 

Bize bu gururu yaşatan tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.


Vizyonumuz

Polimer/plastik üretimi ile toz boya üretiminin öğütme aşamasında kullanılan

endüstriyel ya da laboratuvar maksatlı,
yerli ya da yabancı marka,
her çeşit makinenin
kullanım ömürlü parçalarının,

laboratuvar üretim makinelerinin,

test-analiz cihazlarının

imalat ve tedariğinde ilk akla gelen ve sürekli tercih edilen
Türk firması olmak.


Misyonumuz

KÖKBİR’i çözüm ortağı olarak seçen müşterilerimize, tekliften başlayıp satış sonrası dahil tüm aşamalarda uzmanlık alanımıza giren her konuda ihtiyaç duyacakları desteği; 

- Teknik spesifikasyonlara en uygun ve en doğru  çözüm alternatifleriyle,

En hızlı, en etkin ve en ekonomik şekilde,

Güvenilir ve kaliteli ürün ve hizmet anlayışımızla,

Garanti sonrasında da devam eden %100 müşteri memnuniyeti hedefimizle,

Süreklilik arz edecek şekilde sunmak.


Çalışma Alanımız